„Önazonosság, mert miért ne?” – Interjú a Carson Coma egyik oszlopos tagjával, Fekete Giorgio-val

Magazin 2022.09.07. Sándor Lili

Idén szeptemberben megrendezésre kerül a 15. jubileumi BME egyetemi napok rendezvény, melynek keretein belül számos együttes fog az Infóparkban színpadra lépni. Már az első napon érzelmekkel túlhevített estére lehet számítani, ugyanis a Carson Coma is a fellépők közt van. A hattagú fiúbanda 2018-ban alakult, azóta töretlen sikernek örvend. A zenekar énekes-frontemberével, Fekete Giorgio-val beszélgettem.

Kisgyermekként milyen szakmát képzeltél el önmagadnak? Mindig is ott motoszkált benned a zenész lélek?

Gyerekként a következő pályaképeket láttam magam előtt (kronologikus sorrendben): vívó, szakács, tengerbiológus, pilóta, szakács, vívó, építészmérnök. Aztán 13-14 éves koromban kezdtem csak el gitározgatni, akkor kezdett foglalkoztatni a zene.

Milyen utat szántak számodra a szüleid és mennyire tértél le róla?

A szüleim nagyon támogatóak voltak mindig is, nem volt egy ilyen ‘márpedig ezt fogod csinálni’ jellegű kijelölt út. Sőt, 10 éves koromban el is küldtek gitártanárhoz, ahova kb. háromszor mentem el, majd utána kijelentettem, hogy én aztán tuti nem fogok zenélni.

Hogyan ismerkedtetek meg egymással? Amennyiben van, mi a története az ős-Carson Coma-nak?

Eléggé különböző helyekről vágjuk egymást, de igen, a zenekar eredete az Atival közös ős-CC-re vezethető vissza.

Mit szólt a családod a korai Carson Coma felálláshoz, illetve magához a zenekar ötletéhez?

Tök jófejek voltak, eljártak a koncertekre meg minden – akkoriban könnyebb volt kiszúrni őket a közönségben.

Az első albumotokat 2019-ben adtátok ki. Hogyan jellemeznéd 5 szóval?

Angol, magyar, sárga, Máté, Péter.

Milyen volt a legelső közös koncertélményetek, amikor ti álltatok a színpadon? Nagyjából nagyságrendileg mekkora közönség előtt játszottatok?

Az első igazi koncertünk 2018.11.08.-án volt a Dürer Kert 041-es termében a Kikeltető elődöntőjén, kb. 100-150 ember lehetett ott. Hat számot játszottunk, nagy megőrülés volt, mert arra a fél órás, hat dalos koncertre hónapokon át készültünk, így jó volt végre kiadnunk magunkból.

Egy hat fős zenekar vagytok, nem lehet egyszerű mindenkinek megfelelő teret adni. Hogyan oldjátok meg, hogy mindenki akarata és állásfoglalása érvényesüljön?

Nyilvánvalóan melós dolog kreatív, így a természetükből adódóan szubjektív véleményeket ütköztetni, de szerencsére az egótrippelésnél sokkal jobban motivál minket az, hogy mindenki elégedett legyen egy adott dallal. De el se tudom képzelni milyen lehet ezt az egészet nem baráti, hanem szimplán munkatársi viszonyban nyomatni.

Miből szerzitek az inspirációt a dalokhoz?

Külön-külön eléggé különböző zenéket hallgatunk, aztán ezeket a különböző hatásokat gyúrjuk össze valamivé.

Mit gondolsz, mi a siker kulcsa? Hogyan vonzzátok be az óriási rajongói tábort?

Passz – nem a mi szerepünk ezt eldönteni, de nagyon hálásak vagyunk ezért.

Aki még nem ismer titeket, melyik számotokat javasolnátok neki meghallgatásra tőletek?

Hogyan töltitek a színpadra lépés előtti időt? Van valamilyen speciális stresszlevezető közös szertartásotok vagy nincs is szükségetek ilyesmire?

Az odaúton a buszban történő baromkodás általában megalapozza a hangulatot.

Visszagondolva az elmúlt 3 évre, mi volt a legváratlanabb élményetek, amit együtt éltetek át?

Egyszer egy tízemeletes panelház tetején játszottunk Pakson – az mondjuk elég furcsa élmény volt.

Hamarosan vége a nyári szünetnek. Hogyan tervezitek összeegyeztetni az egyetemi tanulmányaitokkal a zenei életeteket?

Néhányan már befejeztük az egyetemet, a többieknek pedig kitartást! Nagyon hiányoznak az egyetemi évek, a bulik meg a 3450 forintos BKV bérlet.

Ha bármilyen zenei előadót választhatnátok, kivel adnátok legszívesebben közös koncertet?

Szívesen lennénk pl. egy esetleges budapesti Paul McCartney koncerten a kísérőzenekar.

Egy mondatban összefoglalva mi lenne a Carson Coma mottója?

Önazonosság, mert miért ne?

Mit üzennétek a műegyetemen tanuló, kockázatmentes életet élő, zéró kólát szürcsölő, gluténmentes éveiket töltő komáknak?

Hajrá, bírjátok tovább, mint annó Bálint, kivéve, ha mást akartok csinálni az életben, mint annó Bálint – ez esetben ne féljetek időben váltani, mint annó Bálint.

Az együttes idén, az év első felében adta ki a harmadik lemezét Digitális/Analóg címmel. Azóta számtalan koncertet adtak, többek közt a Sziget nagyszínpadán is felléptek, melyet ilyen fiatalon kevés magyar zenekar mondhat el magáról. A fiúk teljes szívvel-lélekkel, önmagukat adva frissítik fel a magyar zenei életet.