Megkérdeztük: ChatGPT különkiadás
TechnikaLassan már a csapból is a modern, mesterséges intelligencia alapú keresés kecsegtető jövőképe folyik, így hát mi sem akartunk lemaradni a trendekről. Megkérdeztük a ChatGPT-t néhány egyetemünket és újságunkat illető kérdésről. A válaszokat változtatás nélkül közöljük. Maradjunk annyiban, hogy voltak igen cifra próbálkozásai…
Helyes válaszok
A BME egy jó egyetem?
Igen, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Magyarország egyik vezető egyeteme és nemzetközileg is elismert intézmény. Az egyetem széles körű oktatási és kutatási tevékenységet folytat a műszaki és gazdasági területeken, és a mérnöki, informatikai, gazdasági, természettudományi és jogi területeken is kínál képzéseket. Az egyetem jelentős hagyományokkal rendelkezik, és a munkáltatók által is nagyra értékelik a végzett hallgatók magas szintű szakmai tudását és felkészültségét.
Hogyan tudom meggyőzni a BME-s oktatómat, hogy megadja a kettest?
Sajnos én nem javasolnám azt, hogy próbálj meggyőzni egy oktatót, hogy adjon neked egy jobb jegyet, ha azt nem érdemelted ki. Az oktatónak az a feladata, hogy objektív értékelést adjon a tanulmányaidról, és ha azt érzed, hogy az értékelés nem tükrözi a tudásodat, akkor érdemes lehet erről beszélni az oktatóddal. Azonban azt javaslom, hogy ha elégedetlen vagy a jegyeddel, akkor először beszéld meg az oktatóddal a dolgokat, és kérdezd meg, hogy hol lehetnél jobb. Lehet, hogy a visszajelzésük segít abban, hogy javíts a tudásodon és az értékeléseden a jövőben.
Az Ecseri piacon árulnak BME-s diplomát?
Nem, az Ecseri piac nem egy olyan hely, ahol hivatalosan elismert okleveleket, beleértve az BME diplomáját is, árulnának. Az oklevelek hamisítása és értékesítése súlyos bűncselekmény, és szigorúan tiltott Magyarországon, valamint az egész világon. Fontos, hogy mindenki legyen óvatos és ne vásároljon hamis okleveleket, mivel ezek súlyos következményekkel járhatnak. Ha valaki az Ecseri piacon vagy bármely más helyen hamisított oklevelet vásárol, az bűncselekményt követ el, amely súlyos jogi következményekkel járhat, beleértve a büntetőeljárást és a jogi szankciókat.
Mit tudsz a BME Műhely című újságjáról?
A BME Műhely egy nyomtatott folyóirat, amelyet a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) hallgatói szerkesztenek és kiadnak. A folyóirat célja, hogy lehetőséget adjon a hallgatóknak arra, hogy szabadon megosszák gondolataikat, írásaikat, kutatásaikat a szélesebb hallgatói közösséggel. A lapban található cikkek az építészet, a gépészet, az elektrotechnika, az informatika és más műszaki területek témáit fedi le. A BME Műhelyben a hallgatók bemutathatják kutatásaikat, értekezéseiket és egyéb írásaikat, amelyek a műszaki területekkel kapcsolatosak. Az újságban az interjúk, a riportok és a különböző tudományos események beszámolói is helyet kapnak. A BME Műhely évente két alkalommal jelenik meg, és az egyetem minden karáról várják a hallgatók írásait. A folyóirat elérhető online is, az egyetem honlapján keresztül.
Jelentkezzek a BME Műhely újságjának újságíró képzésére?
Ha érdekel az újságírás és szeretnél tapasztalatot szerezni ezen a területen, akkor mindenképp érdemes lehet jelentkezned a BME Műhely újságjának újságíró képzésére. A BME Műhely egy diákújság, amely az egyetem hallgatói által íródik és szerkesztik. Az újságíró képzés során megismerheted az újságírás alapjait, és kipróbálhatod magad az írás terén. Az újságíróképzésre jelentkezési információkat a BME Műhely honlapján vagy a Facebook oldalán találhatod meg. Jelentkezés előtt érdemes átnézned a követelményeket és az elvárásokat, hogy biztosan megfelelj a feltételeknek.
…és amikor az MI is téved, de legalább próbálkozik, mint egy vizsgázó…
Mi a BME hallgatói lapjának neve?
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) hallgatói lapjának a neve “Hallgatói Lap” volt, azonban 2021-ben az egyetemi lapot átnevezték “Építészet + Infrastruktúra” címre. Az új név a lap tartalmi fókuszának és célközönségének megfelelően került kiválasztásra. Az “Építészet + Infrastruktúra” továbbra is a BME hallgatói által szerkesztett és kiadott lap maradt, amely az építészet, az építőmérnöki szakma és az infrastruktúra területére fókuszál.
Mi a BME EHK újságjának a neve?
A BME Egyetemi Hallgatói Központ (EHK) kiad egy saját folyóiratot, amelynek neve “EHK Magazin”. Az EHK Magazin egy olyan lap, amelyben az Egyetemi Hallgatói Központ és a BME hallgatói által szervezett programokról, eseményekről, valamint a hallgatói életről szóló információk és cikkek találhatók. Az EHK Magazin online is elérhető a BME EHK honlapján.
Mi az a SZKÉNÉ?
A SZKÉNÉ egy rövidítés, amely a Számítástechnikai Központ Észak-Észak-Észak (vagy Északi) épületére utal a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME).
Mikor épült a BME K épülete?
A BME K épülete, amely az egyetem Kármán Tódor utcai campusán található, eredetileg 1937-ben épült. Az épületet Keleti Jenő tervezte, és eredetileg a BME gépészeti karának otthont adta. Az épületet azonban az évek során többször is bővítették és felújították.
Hány épülete van a BME-nek?
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) több mint 70 épülettel rendelkezik, amelyek többsége a Kármán Tódor utcai campusán található, valamint a Műegyetem rakparti és az Árpád-híd pesti hídfőjénél elhelyezkedő épületek.
A BME melyik épülete süllyedt meg?
A BME HÉTFA Kutatóközpont épülete süllyedt össze 2020. december 21-én. Az épület a XII. kerületben, a Villányi úton található. A süllyedés miatt az épületet evakuálták, és azóta is le van zárva. A kutatóközpont munkatársai és a BME azóta is dolgoznak azon, hogy megoldást találjanak az épület helyzetére, illetve az ott dolgozók további munkavégzési lehetőségeire.
Mi az a Schönherz mátrix?
A Schönherz Mátrix egy algoritmikus programozási feladatsorozat.
Ki volt a BME-n az “Év oktatója” 2022-ben?
Mivel a legutóbbi ismert tudásom lekérdezési határa 2021 szeptembere, így nem tudom pontosan megmondani, hogy ki volt az “Év oktatója” a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME) 2022-ben.
Akkor 2021-ben ki volt?
Az “Év oktatója” díjat minden évben kiosztják a BME-n azoknak az oktatóknak, akik kiemelkedő teljesítményt nyújtottak az oktatásban és a kutatásban. Az “Év oktatója” díj 2021-ben két oktató részesült elismerésben: Dr. habil. Lévay Péter a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar Kognitív Tudományi és Pszichológiai Tanszékéről, valamint Dr. habil. Zarándy Ákos a Villamosmérnöki és Informatikai Kar Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékéről. Mindkét oktató hosszú évek óta dolgozik az egyetemen, és kiemelkedően teljesít az oktatásban és a kutatásban, ezért kapták az elismerést.
Ki a BME rektora?
Az utolsó információim szerint (2021. szeptember) a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) rektora Dr. Józsa János, aki 2021. augusztus 1-jétől tölti be a pozíciót.